TDK Corporation C2012X7S2A105K125AB
Part No.:
C2012X7S2A105K125AB
Datasheet:
C2012X7S2A105K125AB.pdf
Description:
CAP CER 1UF 100V X7S 0805
Shipping
C2012X7S2A105K125AB Specifications
Product Status:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)