TDK Corporation C2012X5R1V106K085AC
Part No.:
C2012X5R1V106K085AC
Datasheet:
C2012X5R1V106K085AC.pdf
Description:
CAP CER 10UF 35V X5R 0805
Shipping
C2012X5R1V106K085AC Specifications
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)