TDK Corporation C1608X5R1A226M080AC
Part No.:
C1608X5R1A226M080AC
Datasheet:
C1608X5R1A226M080AC.pdf
Description:
CAP CER 22UF 10V X5R 0603
Shipping
C1608X5R1A226M080AC Specifications
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)