Venkel C1206X7R250-104KNE-CT
Part No.:
C1206X7R250-104KNE-CT
Datasheet:
C1206X7R250-104KNE-CT.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X7R 1206
Shipping
C1206X7R250-104KNE-CT Specifications
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)