Holy Stone Enterprise Co., Ltd. C1206B107M010T
Part No.:
C1206B107M010T
Manufacturer:
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
C1206B107M010T.pdf
Description:
CAP CER 100UF 10V X5R 1206
Shipping
C1206B107M010T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
HCC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)