3M (TC) C-1002-015/PSA-0.75"X180"-1RL
Part No.:
C-1002-015/PSA-0.75"X180"-1RL
Manufacturer:
3M (TC)
Category:
Foam
Package:
Datasheet:
C-1002-015/PSA-0.75"X180"-1RL.pdf
Description:
FOAM 0.75"X180" THERMOPLAST BLUE
Shipping
C-1002-015/PSA-0.75"X180"-1RL Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M (TC)
Series:
ISODAMP™ C-1000
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Size / Dimension:
0.75" W x 180.00" L (19.1mm x 4572.0mm)
Thickness:
0.010" (0.25mm)
Density:
Material:
Thermoplastic
Material Flammability Rating:
UL94 V-0
Color:
Blue
Reset All
Search Similar
Result:
C-1002-015/PSA-0.75"X180"-1RL FAQ
1. How to order C-1002-015/PSA-0.75"X180"-1RL on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the C-1002-015/PSA-0.75"X180"-1RL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C-1002-015/PSA-0.75"X180"-1RL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
12650
Desco
CF47EG 1.5MM
CF47EG 1.5MM
Aearo Technologies LLC, a 3M company
CF-45EG/PSA 0.5 DISK PAD
CF-45EG/PSA 0.5 DISK PAD
CF45EG 3MM A4
CF45EG 3MM A4