Venkel C0805X7R250-102KNE-CT
Part No.:
C0805X7R250-102KNE-CT
Datasheet:
C0805X7R250-102KNE-CT.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 25V X7R 0805
Shipping
C0805X7R250-102KNE-CT Specifications
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)