Venkel C0805X6S250-475KNE-CT
Part No.:
C0805X6S250-475KNE-CT
Datasheet:
C0805X6S250-475KNE-CT.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X6S 0805
Shipping
C0805X6S250-475KNE-CT Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)