Venkel C0805C0G500-150FNE-CT
Part No.:
C0805C0G500-150FNE-CT
Manufacturer:
Venkel
Datasheet:
C0805C0G500-150FNE-CT.pdf
Description:
CAP CER 50V C0G/NP0 0805
Shipping
C0805C0G500-150FNE-CT Specifications
Manufacturer:
Venkel
Series:
C
Packaging:
Strip
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)