Venkel C0603Z5U250-103MNE-CT
Part No.:
C0603Z5U250-103MNE-CT
Datasheet:
C0603Z5U250-103MNE-CT.pdf
Description:
CAP CER 0.01UF 25V Z5U 0603
Shipping
C0603Z5U250-103MNE-CT Specifications
Capacitance:
0.01 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.036" (0.91mm)