Venkel C0603X7R500-153MNE-CT
Part No.:
C0603X7R500-153MNE-CT
Datasheet:
C0603X7R500-153MNE-CT.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0603
Shipping
C0603X7R500-153MNE-CT Specifications
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.036" (0.91mm)