Venkel C0603C0G500-220FNE-CT
Part No.:
C0603C0G500-220FNE-CT
Datasheet:
C0603C0G500-220FNE-CT.pdf
Description:
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0603
Shipping
C0603C0G500-220FNE-CT Specifications
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.036" (0.91mm)