Panduit Corp C050X044YJJ
Part No.:
C050X044YJJ
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Labels, Stickers, Decals - Blank
Package:
Datasheet:
C050X044YJJ.pdf
Description:
LABEL LASER .5"X.44" WHT
Shipping
C050X044YJJ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Packaging:
247 per Sheet
Product Status:
Active
Label Type:
Butt Cut
Printer Name:
Applications:
Component
Color - Background:
White
Length:
0.500" (12.70mm)
Width:
0.440" (11.18mm)
Diameter - Label:
Location:
Material - Body:
Polyester (PET)
For Use With/Related Products:
User Defined
Material:
Polyester
Label Size:
0.5" x 0.44" (12.7mm x 11.2mm)