Venkel C0402Y5V100-104ZNE-CT
Part No.:
C0402Y5V100-104ZNE-CT
Datasheet:
C0402Y5V100-104ZNE-CT.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 10V Y5V 0402
Shipping
C0402Y5V100-104ZNE-CT Specifications
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)