E-Z-Hook BXHL-60RED
Part No.:
BXHL-60RED
Manufacturer:
E-Z-Hook
Category:
Banana, Meter Interface
Package:
Datasheet:
BXHL-60RED.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 60"
Shipping
BXHL-60RED Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
E-Z-Hook
Series:
E-Z-MACRO-HOOK™ XHL
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Stacking Method:
Non Stackable
Configuration:
Banana to Grabber, Hook
1st Connector:
Banana Plug, Single
2nd Connector:
Macro Hook
Cable Length:
60.0" (1524.00mm)
Type:
Patch Cord
Contents:
1 Lead, Red
Material - Insulation:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge:
18 AWG