Texmate BX-B31-4-20MA
Part No.:
BX-B31-4-20MA
Manufacturer:
Texmate
Category:
Meters
Package:
Datasheet:
BX-B31-4-20MA.pdf
Description:
31 Seg LED Bargraph. Measure 4-2
Shipping
BX-B31-4-20MA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Texmate
Series:
BX
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Process Meter
Measuring Type:
Process
Measuring Range:
4 ~ 20mA
Display Type:
LED - Red Bar Graph
Number of Characters Per Row:
Display Characters - Height:
0.150" (3.81mm)
Output Type:
Voltage - Supply:
85 ~ 265VAC, 95 ~ 300VDC
Panel Cutout Dimensions:
Rectangular - 91.95mm x 21.84mm