E-Z-Hook BX640-60R/B
Part No.:
BX640-60R/B
Manufacturer:
E-Z-Hook
Category:
Banana, Meter Interface
Package:
Datasheet:
BX640-60R/B.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO PROBE 60"
Shipping
BX640-60R/B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
E-Z-Hook
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Stacking Method:
Non Stackable
Configuration:
Banana to Test Probe
1st Connector:
Banana Plug, Single
2nd Connector:
Test Probe
Cable Length:
60.0" (1524.00mm)
Type:
Patch Cord
Contents:
2 Leads, Black and Red
Material - Insulation:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge:
18 AWG