Olimex LTD BUSHING-15X12-8
Part No.:
BUSHING-15X12-8
Manufacturer:
Olimex LTD
Category:
Bearings
Package:
Datasheet:
BUSHING-15X12-8.pdf
Description:
BUSHING-15X12-8
Shipping
BUSHING-15X12-8 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Olimex LTD
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Roller Bearing
Inner Diameter:
0.315" (8.00mm)
Outer Diameter:
0.472" (12.00mm)
Width:
0.591" (15.00mm)