Mueller Electric Co BU-P4911B-12-2
Part No.:
BU-P4911B-12-2
Datasheet:
BU-P4911B-12-2.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 12"
Shipping
BU-P4911B-12-2 Specifications
Series:
BU
Packaging:
Bulk
Stacking Method:
Front Stacking (Both Connectors)
1st Connector:
Banana Plug, Single, Stackable, Sheathed - Retractable
2nd Connector:
Cable Length:
12.0" (304.80mm)
Contents:
1 Lead, Red
Material - Insulation:
Silicone
Wire Gauge:
18 AWG