Mueller Electric Co BU-P4911A-48-0
Part No.:
BU-P4911A-48-0
Datasheet:
BU-P4911A-48-0.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 48"
Shipping
BU-P4911A-48-0 Specifications
Packaging:
Bulk
Stacking Method:
Non Stackable
1st Connector:
Banana Plug, Single, Sheathed - Retractable
2nd Connector:
Cable Length:
48.0" (1219.20mm)
Contents:
1 Lead, Black
Material - Insulation:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge:
18 AWG
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Ratings:
Current Rating (Amps):
20A