Mueller Electric Co BU-P3782-60-0
Part No.:
BU-P3782-60-0
Datasheet:
BU-P3782-60-0.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 60"
Shipping
BU-P3782-60-0 Specifications
Packaging:
Bulk
Stacking Method:
Multi-Stacking, Front and Vertical
Configuration:
Banana to Grabber, Hook
1st Connector:
Banana Plug, Single, Stackable
2nd Connector:
Mini Hook
Cable Length:
60.0" (1524.00mm)
Contents:
1 Lead, Black
Wire Gauge:
20 AWG
Voltage - Rated:
300V
Ratings:
Current Rating (Amps):
5A