Mueller Electric Co BU-P3782-36-02
Part No.:
BU-P3782-36-02
Manufacturer:
Mueller Electric Co
Category:
Banana, Meter Interface
Package:
Datasheet:
BU-P3782-36-02.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36"
Shipping
BU-P3782-36-02 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mueller Electric Co
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Stacking Method:
Multi-Stacking, Front and Vertical
Configuration:
Banana to Grabber, Hook
1st Connector:
Banana Plug, Single, Stackable
2nd Connector:
Mini Hook
Cable Length:
36.0" (914.40mm)
Type:
Patch Cord
Contents:
2 Leads, Black and Red
Material - Insulation:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge:
20 AWG
Voltage - Rated:
Ratings:
Current Rating (Amps):
5A