Nexperia USA Inc. BUK9MJT-55PRF,518
Part No.:
BUK9MJT-55PRF,518
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
FET, MOSFET Arrays
Package:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
BUK9MJT-55PRF,518.pdf
Description:
MOSFET 2N-CH 55V 20SO
Shipping
BUK9MJT-55PRF,518 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
Package/Case:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
2 N-Channel (Dual)
FET Feature:
Logic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss):
55V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
13.8mOhm @ 10A, 10V