Nexperia USA Inc. BUK7K134-100EX
Part No.:
BUK7K134-100EX
Category:
FET, MOSFET Arrays
Package:
SOT-1205, 8-LFPAK56
Datasheet:
BUK7K134-100EX.pdf
Description:
MOSFET 2N-CH 100V 9.8A LFPAK56D
Shipping
BUK7K134-100EX Specifications
Package/Case:
SOT-1205, 8-LFPAK56
Product Status:
Active
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
2 N-Channel (Dual)
FET Feature:
Drain to Source Voltage (Vdss):
100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
9.8A
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
121mOhm @ 5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
10.5nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
564pF @ 25V
Power - Max:
32W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)