Mueller Electric Co BU-7070-B-24-0
Part No.:
BU-7070-B-24-0
Manufacturer:
Mueller Electric Co
Category:
Banana, Meter Interface
Package:
Datasheet:
BU-7070-B-24-0.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 24"
Shipping
BU-7070-B-24-0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mueller Electric Co
Series:
BU
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Stacking Method:
Multi-Stacking, Front and Vertical (Both Connectors)
Configuration:
Banana to Banana
1st Connector:
Banana Plug, Double, Stackable
2nd Connector:
Banana Plug, Double, Stackable
Cable Length:
24.0" (609.60mm)
Type:
Patch Cord
Contents:
1 Lead, Black
Material - Insulation:
Wire Gauge:
RG-58C/U
Voltage - Rated:
300V