Mueller Electric Co BU-7031-B-12-0
Part No.:
BU-7031-B-12-0
Manufacturer:
Mueller Electric Co
Category:
Banana, Meter Interface
Package:
Datasheet:
BU-7031-B-12-0.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO GATOR 12"
Shipping
BU-7031-B-12-0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mueller Electric Co
Series:
BU
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Stacking Method:
Multi-Stacking, Front and Vertical
Configuration:
Banana to Alligator
1st Connector:
Banana Plug, Double, Stackable
2nd Connector:
Alligator Clip, Insulated (2)
Cable Length:
12.0" (304.80mm)