Mueller Electric Co BU-6162-M-72-2
Part No.:
BU-6162-M-72-2
Datasheet:
BU-6162-M-72-2.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 72"
Shipping
BU-6162-M-72-2 Specifications
Cable Length:
72.0" (1828.80mm)
Contents:
1 Lead, Red
Wire Gauge:
18 AWG
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Ratings:
Current Rating (Amps):
20A