Mueller Electric Co BU-4150029036
Part No.:
BU-4150029036
Manufacturer:
Mueller Electric Co
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
BU-4150029036.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Shipping
BU-4150029036 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mueller Electric Co
Series:
BU
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
SMA Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Copper
Features:
Shielded
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C