Mueller Electric Co BU-2929-M-39-0
Part No.:
BU-2929-M-39-0
Datasheet:
BU-2929-M-39-0.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 39"
Shipping
BU-2929-M-39-0 Specifications
Cable Length:
39.0" (990.60mm)
Wire Gauge:
18 AWG
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Ratings:
Current Rating (Amps):
20A