Mikron / Advanced Energy BT-GP-AC-1N30-MB
Part No.:
BT-GP-AC-1N30-MB
Manufacturer:
Mikron / Advanced Energy
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
BT-GP-AC-1N30-MB.pdf
Description:
POWER SUPPLY
Shipping
BT-GP-AC-1N30-MB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mikron / Advanced Energy
Series:
BT-GP (30W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
ATX
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
1000V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
30 mA
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
30W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Features:
Adjustable Output, Remote On/Off, Universal Input
Mounting Type:
Benchtop
Size / Dimension:
12.01" L x 7.87" W x 3.94" H (305.1mm x 199.9mm x 100.1mm)