IDEC BTBH50-H9
Part No.:
BTBH50-H9
Datasheet:
BTBH50-H9.pdf
Description:
EASY-STACK SURFACE MOUNT 9 POLE
Shipping
BTBH50-H9 Specifications
Number of Positions:
9
Terminal - Width:
166.5mm
Features:
50 A
Housing Color:
600 V
Current - IEC:
6-16 AWG
Voltage - IEC:
14mm²