IDEC BTBH50-H14
Part No.:
BTBH50-H14
Datasheet:
BTBH50-H14.pdf
Description:
EASY-STACK SURFACE MOUNT 14 POLE
Shipping
BTBH50-H14 Specifications
Number of Positions:
14
Terminal - Width:
244.0mm
Features:
50 A
Housing Color:
600 V
Current - IEC:
6-16 AWG
Voltage - IEC:
14mm²