IDEC BTBH30-H4
Part No.:
BTBH30-H4
Manufacturer:
IDEC
Category:
Specialized
Package:
Datasheet:
BTBH30-H4.pdf
Description:
EASY-STACK SURFACE MOUNT 4 POLE
Shipping
BTBH30-H4 Specifications
Manufacturer:
IDEC
Series:
BTBH-H
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Middle
Mounting Type:
Direct Mount
Number of Positions:
4
Number of Levels:
1
Terminal - Width:
73.0mm
Termination Style:
Screw
Wire Gauge or Range - AWG:
Wire Gauge or Range - mm²:
Features:
30 A
Housing Color:
600 V
Current - IEC:
10-18 AWG
Voltage - IEC:
5.5mm²