Sifam Tinsley Instrumentation Inc BT57-E40D200000000
Part No.:
BT57-E40D200000000
Manufacturer:
Sifam Tinsley Instrumentation Inc
Category:
Meters
Package:
Datasheet:
BT57-E40D200000000.pdf
Description:
VOLTMETER 0-200MV LCD PANEL MNT
Shipping
BT57-E40D200000000 Specifications
Manufacturer:
Series:
Beta 60
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Voltmeter
Measuring Type:
Voltage
Measuring Range:
0 ~ 200mV
Display Type:
LCD - Red Characters
Number of Characters Per Row:
4.5
Display Characters - Height:
0.713" (18.10mm)
Output Type:
Voltage - Supply:
110VAC
Panel Cutout Dimensions:
Rectangular - 92.80mm x 44.10mm