Panduit Corp BT1.5M-M69
Part No.:
BT1.5M-M69
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
BT1.5M-M69.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING IVORY 18LB 6.30"
Shipping
BT1.5M-M69 Specifications
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
DOME-TOP® BARB-TY® BT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
6.25"
Bundle Diameter:
1.50" (38.10mm)
Width:
0.095" (2.41mm)
Length - Actual:
0.525' (160.00mm, 6.30")