Seltech BR815S15YN32P
Part No.:
BR815S15YN32P
Manufacturer:
Seltech
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
BR815S15YN32P.pdf
Description:
SPEAKER 32OHM 10MW TOP PORT 69DB
Shipping
BR815S15YN32P Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Seltech
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
General Purpose
Frequency Range:
300 Hz ~ 8 kHz
Frequency - Self Resonant:
300Hz
Impedance:
32 Ohms
Efficiency - dBA:
69.00
Efficiency - Testing:
1W/1m
Efficiency - Type:
Sensitivity
Power - Rated:
10 mW
Power - Max:
30 mW
Port Location:
Top
Shape:
Rectangular
Material - Cone:
Material - Magnet:
Nd-Fe-B
Ingress Protection:
Ratings:
Termination:
Spring Contacts
Size / Dimension:
0.591" L x 0.315" W (15.00mm x 8.00mm)