Panduit Corp BR-1.5-1/4-20S
Part No.:
BR-1.5-1/4-20S
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
BR-1.5-1/4-20S.pdf
Description:
CBL SUPPORT BRIDLE RING FASTENER
Shipping
BR-1.5-1/4-20S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
StrongHold™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Support, Bridle Ring
Type Attributes:
Bend Radius Saddle
Opening Size:
1.500" (38.10mm)
Mounting Type:
Fastener
Material:
Steel, Plastic Saddle
Color:
Silver, Yellow
Length:
Width:
Height:
3.530" (89.66mm)