Ampleon USA Inc. BPS9G2934X-400Z
Part No.:
BPS9G2934X-400Z
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
Module
Datasheet:
BPS9G2934X-400Z.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 32V MODULE
Shipping
BPS9G2934X-400Z Specifications
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
2.9GHz ~ 3.4GHz
Gain:
12dB
Voltage - Test:
32 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
400 mA
Power - Output:
400W
Voltage - Rated:
65 V