Intervox BPS9234S-24-C
Part No.:
BPS9234S-24-C
Manufacturer:
Intervox
Category:
Alarms, Buzzers, and Sirens
Package:
Datasheet:
BPS9234S-24-C.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 24V 92X92MM PNL MNT
Shipping
BPS9234S-24-C Specifications
Manufacturer:
Intervox
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Driver Circuitry:
Input Type:
DC
Voltage - Rated:
24 V
Voltage Range:
6 ~ 28V
Frequency:
2.8kHz
Technology:
Piezo
Operating Mode:
Siren, Single Tone, Pulse
Duration:
Sound Pressure Level (SPL):
115dB @ 24V, 100cm
Current - Supply:
150mA
Port Location:
Top
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Approval Agency:
Ratings:
Ingress Protection:
Mounting Type:
Panel Mount
Termination:
Screw Terminals
Size / Dimension:
3.622" L x 3.622" W (92.00mm x 92.00mm)