Amphenol ICC (FCI) BPS8B96FLD2C0Z0LF
Part No.:
BPS8B96FLD2C0Z0LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
DIN 41612
Package:
Datasheet:
BPS8B96FLD2C0Z0LF.pdf
Description:
CONN DIN RCPT 96POS IN-LINE GOLD
Shipping
BPS8B96FLD2C0Z0LF Specifications
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Series:
BPS8
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
96
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.100" (2.54mm)