TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. BPH 403025R5-530T
Part No.:
BPH 403025R5-530T
Manufacturer:
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
Nonstandard
Datasheet:
BPH 403025R5-530T.pdf
Description:
53 OHMS @ 100 MHZ 1 POWER LINE F
Shipping
BPH 403025R5-530T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
BPH403025R5
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Product Status:
Active
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
53 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
35A
DC Resistance (DCR) (Max):
0.6mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.122" (3.10mm)
Size / Dimension:
0.185" L x 0.122" W (4.70mm x 3.10mm)