Pulse Electronics BPF1005LRPKR3750L
Part No.:
BPF1005LRPKR3750L
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
RF Filters
Package:
Datasheet:
BPF1005LRPKR3750L.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS
Shipping
BPF1005LRPKR3750L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
1005
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
Bandwidth:
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.6dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height (Max):
0.015" (0.37mm)