Cyber Power Systems (USA) Inc. BP72V60ART2U
Part No.:
BP72V60ART2U
Manufacturer:
Cyber Power Systems (USA) Inc.
Category:
Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
Package:
Datasheet:
BP72V60ART2U.pdf
Description:
Extended Battery Module for Smar
Shipping
BP72V60ART2U Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cyber Power Systems (USA) Inc.
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Type:
Online (Double Conversion)
Voltage - Input:
72VAC
Applications:
General Purpose, Industrial Control
Form:
Rackmount, Tower
Power - Rated:
AC Outlets:
Backup Time - Max Load:
Media Lines Protected:
Voltage - Output:
72V
Input Connector:
Output Connector:
Cord Length:
Approval Agency:
Size / Dimension:
23.600" L x 17.000" W (599.44mm x 431.80mm)
Height:
3.500" (88.90mm)