Cyber Power Systems (USA) Inc. BP48VP2U01
Part No.:
BP48VP2U01
Manufacturer:
Cyber Power Systems (USA) Inc.
Category:
Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
Package:
Datasheet:
BP48VP2U01.pdf
Description:
Extended Battery Pack for PR750R
Shipping
BP48VP2U01 Specifications
Manufacturer:
Cyber Power Systems (USA) Inc.
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Type:
Voltage - Input:
Applications:
General Purpose, Industrial Control
Form:
Desktop
Power - Rated:
AC Outlets:
Backup Time - Max Load:
Media Lines Protected:
Voltage - Output:
48V
Input Connector:
Output Connector:
Cord Length:
Approval Agency:
Size / Dimension:
16.200" L x 17.100" W (411.48mm x 434.34mm)
Height:
3.400" (86.36mm)