Bivar Inc. BP3200-N-DS-36
Part No.:
BP3200-N-DS-36
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Task Lighting
Package:
Datasheet:
BP3200-N-DS-36.pdf
Description:
LED ENGINE P3200 4100K 36" STRIP
Shipping
BP3200-N-DS-36 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bivar Inc.
Series:
Peninsula P3200
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Illumination Color:
White, Neutral
Luminous Flux:
926lm
Length:
36.00" (914.4mm)
Profile (W x H):
0.83" x 0.60" (21.1mm x 15.2mm)
Power - Rated:
12.0W
Voltage - Supply:
24VDC
Features:
Cascadable
Housing Material:
Plastic
Rated Life:
50,000 Hours
Termination Style:
Cable with Connector
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C