B B Battery BP26-12-I1
Part No.:
BP26-12-I1
Datasheet:
BP26-12-I1.pdf
Description:
12V 26AH
Shipping
BP26-12-I1 Specifications
Packaging:
Bulk
Battery Chemistry:
Lead Acid (VRLA)
Battery Cell Size:
12V
Voltage - Rated:
12 V
Capacity:
26Ah
Size / Dimension:
6.89" L x 6.54" W x 4.92" H (175.0mm x 166.0mm x 125.0mm)