KYOCERA AVX BP0FA1190A700
Part No.:
BP0FA1190A700
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
RF Filters
Package:
31-ULGA
Datasheet:
BP0FA1190A700.pdf
Description:
RF FILT BAND PASS 1.19GHZ 31ULGA
Shipping
BP0FA1190A700 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
BP
Package/Case:
31-ULGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Frequency:
1.19GHz
Bandwidth:
450MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.56dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.866" L x 0.206" W (21.99mm x 5.25mm)
Height (Max):
0.022" (0.56mm)