KYOCERA AVX BP0EA2055A700
Part No.:
BP0EA2055A700
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
RF Filters
Package:
30-SMD, No Lead
Datasheet:
BP0EA2055A700.pdf
Description:
RF FILT BAND PASS 2.055GHZ 30SMD
Shipping
BP0EA2055A700 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
BP
Package/Case:
30-SMD, No Lead
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Frequency:
2.055GHz Center
Bandwidth:
321MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
1.5dB
Insertion Loss:
5dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.460" L x 0.170" W (11.68mm x 4.32mm)
Height (Max):
0.022" (0.56mm)