KYOCERA AVX BP0BA2150A700
Part No.:
BP0BA2150A700
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
RF Filters
Package:
19-SMD, No Lead
Datasheet:
BP0BA2150A700.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 2.15GHZ 19SMD
Shipping
BP0BA2150A700 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
BP
Package/Case:
19-SMD, No Lead
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Frequency:
2.15GHz Center
Bandwidth:
829MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
1.5dB
Insertion Loss:
5dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.306" L x 0.156" W (7.79mm x 3.98mm)
Height (Max):
0.040" (1.02mm)