KYOCERA AVX BP0805A4320ASTR
Part No.:
BP0805A4320ASTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
RF Filters
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
BP0805A4320ASTR.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 4.32GHZ 0805
Shipping
BP0805A4320ASTR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
BP
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
4.32GHz
Bandwidth:
400MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.2dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.080" L x 0.061" W (2.03mm x 1.55mm)
Height (Max):
0.035" (0.90mm)